Bobcat

Bobcat

Krátce z historie společnosti Bobcat

Kořeny společnosti Bobcat sahají až do roku 1947, kdy v Severní Dakotě ve městě Gwinner v USA založil E. Gideon Melroe společnost Melroe Manufacturing Company. V roce 1958 zahájila firma Melroe výrobu stroje Bobcat model M-200 a otevřela tak novou kapitolu v dějinách kompaktních strojů. Od roku 1995 byla společnost Bobcat součástí celosvětové firmy Ingersoll Rand.

První evropský závod společnosti IR Bobcat vznikl v roce 2000 ve Francii. Vyrábějí se v něm dodnes teleskopické manipulátory. O rok později koupila společnost Ingersoll Rand dobříšský Superstav, který vyráběl střední nakladače traktorového typu. V roce 2003 otevřela v Dobříši svoje vývojové centrum, kde jsou navrhovány moderní stroje přizpůsobené potřebám zákazníků v regionu EMEA. Od loňského roku má IR Bobcat novou centrálu v belgickém Waterloo, která letos otevřela nové logistické centrum v belgickém Puurs. Od výroby v Evropě se očekává zrychlený nárůst prodeje kompaktních strojů a významné snížení dodacích lhůt do dealerské sítě v této oblasti. Loni prodej strojů Bobcat v Evropě vzrostl téměř o čtvrtinu
V roce 2007 oslavila společnost Bobcat své 50. výročí založení. Za toto dlouhé období udělala obrovský kus práce a její zaměstnanci jsou nejen pokrokoví, houževnatí a úspěšní, ale i pyšní na to, že mohou pracovat pro Bobcat.

Společnost Ingersoll Rand prodala letos v červenci společnost Bobcat společně s dalšími dvěma divizemi korejské společnosti Doosan Infracore za 4,9 miliardy dolarů (asi 98 miliardy Kč). Jednalo se o největší zámořskou akvizici v korejské historii. Doosan Infracore se tak dostal mezi sedm největších světových výrobců stavebních strojů.