Kadeřník

Kód oboru:

69-51-H/01

Délka studia:

3 roky, denní studium

Místo výuky:

Dobříš, Za Poštou 1012

Dosažené vzdělání:

Střední vzdělání s výučním listem

Stipendijní program:

Ne

Co se naučím?

Žáci se naučí zhotovovat dámské, pánské a dětské účesy vhodně zvolenými technologickými postupy a v souladu s individuálním přáním zákazníka, estetickými požadavky, módními trendy, bezpečnostními a hygienickými předpisy. Budou umět poskytovat poradenské služby z hlediska ošetřování vlasů a návrhu na konečnou úpravu vlasů do módního účesu.

Jaká bude praxe?

Praxe všech žáků 1. ročníku probíhá v budově školy na Dobříši, na adrese Za Poštou 1012 v nově vybudovaných salonech. V dalších ročnících mohou žáci absolvovat praktickou výuku na smluvních pracovištích mimo učiliště nebo v naší učňovské provozovně v Příbrami - Čechovská ulice - Křižák. Praktická výuka trvá 6 hodin denně v 1. ročníku a 7 hodin denně v dalších ročnících a střídá se po týdnu s výukou teorie. V průběhu studia dále nabízíme žákům různé odborné kurzy. Dále jsme zapojeni do projektu Erasmus+, a tak každé pololetí umožníme několika žákům účastnit se měsíční stáže na středních školách ve slovenském Prešově.

Fotogalerie OV
Kde mohu pracovat po ukončení studia?

Uplatnění najdou noví kadeřníci při poskytování profesionálních kadeřnických služeb ve středně velkých i malých provozovnách, studiích a salonech.

Kde mohu dál studovat?

Absolventi mohou pokračovat na naší škole v nástavbovém maturitním oboru Podnikání - denní i dálkové formě.