Kosmetické služby

Kód oboru:

69-41-L/01

Délka studia:

4 roky, denní studium

Místo výuky:

Hluboš 178

Dosažené vzdělání:

Střední vzdělání s maturitní zkouškou

Stipendijní program:

Ne

Co se naučím?

Při poskytování kosmetických služeb budou žáci kvalifikovaně volit vhodné technologické postupy a budou je důsledně dodržovat. Přípravky budou vybírat a aplikovat v souladu s odbornou diagnostikou ošetřovaných částí lidského těla a s přihlédnutím k individuálním požadavkům zákazníka. Budou poskytovat poradenské služby z hlediska ošetřování pleti obličeje, krku, dekoltu, poprsí i ostatních částí těla.

Jaká bude praxe?

Praxe všech žáků 1., 2., a 3. ročníku probíhá v nově vybudovaných salonech přímo v areálu učiliště v Hluboši. Ve 4. ročníku mohou žáci absolvovat praktickou výuku na smluvních pracovištích mimo učiliště. V průběhu studia dále nabízíme žákům odborné kurzy - např. kurz modeláže nehtů, prodlužování řas atd.. Dále jsme zapojeni do projektu Erasmus+, a tak každé pololetí umožníme několika žákům účastnit se měsíční stáže na středních školách ve slovenském Prešově.

Fotogalerie OV
Kde mohu pracovat po ukončení studia?

Absolventi najdou uplatnění v povoláních kosmetička, pedikér a manikér, při poskytování profesionální kosmetické péče ve středně velkých i malých provozovnách, studiích a salonech.

Kde mohu dál studovat?

Po absolvování oboru lze pokračovat ve studiu na vyšších odborných školách nebo na vysokých školách podle platných právních norem.