Mezinárodní setkání projektu Erasmus „Standardy praxe“

Dne 22.6. proběhlo setkaní v rámci projektu Erasmus s názvem Standardy praxe, který organizuje KHK Střední Čechy ve Středočeském kraji a v Praze. Na půdě naší školy jsme mohli uvítat partnerské organizace projektu z Německa, Rumunska a z Francie.
Zástupci tamních odborných škol a firem si mohli prohlédnout naše zázemí pro odborný výcvik dřevařských oborů. Představili jsme jim naše způsoby výuky s využitím nejmodernějších technologií – CNC stroje, virtuální realitu, 3d tisk nebo gravírovací techniky. Pozvali jsme je také do jedné z firem, kde se naši žáci vzdělávají přímo ve výrobním procesu. V Truhlářství Štipl na Dubenci se seznámili s provozem a s technologickými postupy při výrobě nábytku zejména z dřevěných dýh. Další zastávkou byla Dřevovýroba Wimmmer z Lazska. Výrobní firma, se kterou naše škola dlouhodobě spolupracuje.
Setkání proběhlo v příjemné atmosféře a stalo se přínosem pro všechny zúčastněné. Děkujeme tímto KHK Střední Čechy, že jsme se mohli zapojit do tohoto projektu a těšíme se, že také vyšleme naše pedagogy na půdu partnerských škol po Evropě.